Smog to problem, który dotyczy prawie każdego polskiego miasta. Zwłaszcza jesień i zima to okres nasilonego zanieczyszczenia powietrza. Pyły zawarte w powietrzu szczególnie szkodzą dzieciom, osobom starszym i alergikom, jednak i u zdrowych osób mogą wywołać szereg dolegliwości i kłopotów zdrowotnych. Jak uniknąć kontaktu ze smogiem? Najlepszą inwestycją będzie maska przeciwpyłowa. 

Dlaczego warto nosić maskę przeciwpyłową? 

Maska przeciwpyłowa, jak nazwa wskazuje, zapobiega wnikaniu szkodliwych pyłów zawartych w smogu do wewnątrz organizmu. Osłania ona drogi oddechowe, a umieszczony w niej filtr zatrzymuje niebezpieczne substancje. Pyły nie dostają się do dróg oddechowy i nie osiadają w płucach. Maska antysmogowa ułatwia oddychanie, zapobiega bólom głowy, a w perspektywie czasu alergiom, astmie, chorobom serca i płuc związanym z działaniem smogu. 

Jak wybrać dla siebie maskę antysmogową? 

Sklepy oferują obecnie ogromny wybór masek o działaniu antysmogowym. Którą wybrać? Najlepsza będzie maska przeciwpyłowa (zobacz modele), której działanie zatwierdził odpowiedni certyfikat, potwierdzając skuteczność filtracyjną. Istotną kwestią będzie także prawidłowy wybór rozmiaru – należy upewnić się, że powietrze nie dostaje się pod maskę inaczej niż przez filtr.